Індустріальний парк «Перший український індустріальний парк»

Індустріальний парк «Перший український індустріальний парк» створено в  смт Велика Димерка, Броварського району Київської області та включений до Реєстру індустріальних (промислових) парків 08.07.2014 року.

Ініціатор створення індустріального парку – товариство з обмеженою відповідальністю «Земельний союз».

Керуюча компанія – ТОВ «Індастріал Парк Менеджмент».

Строк, на який створюється індустріальний парк – 40 років.

Загальна площа індустріального парку – 105 га.

Метою створення індустріального парку «Перший український індустріальний парк» є: забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності Київського регіону; активізація інвестиційної діяльності; підвищення рівня зайнятості населення; розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

Функціональне призначення індустріального парку: машинобудування та металообробка; харчова промисловість; легка промисловість; фармацевтична промисловість, мікробіологічна промисловість; деревообробна промисловість; меблева промисловість, поліграфічна промисловість; промисловість будівельних матеріалів; транспорт та складське господарство.

Очікувана загальна сума інвестицій у розвиток індустріального парку становить 210 млн. дол. США (1680 млн. грн.).

В залежності від типу виробництва, технологічного процесу та етапу становлення парку, кількість створення робочих місць становитиме близько 2100.

Реалізовані проекти: 26.09.2017 у смт. Велика Димерка Броварського району в рамках індустріального парку відбулося відкриття найбільшої сонячної електростанції (СЕС) Київської області. Кількість працюючих – 50 людей.

Димерська СЕС-1 стала першим в Україні успішно реалізованим проектом компанії UDP Renewables (входить до групи UDP) у галузі відновлювальної енергетики. До енергосистеми країни у серпні 2017 року було підключено першу чергу цієї СЕС потужністю 6 МВт, яка складається з 22 200 сонячних модулів. У 2018 році мали бути завершені три наступні черги, а загальна потужність Димерської СЕС-1 має досягнути 50 МВт, що відповідає 5% потужності типового блоку атомної електростанції.

Подальший розвиток проекту не передбачається. Звіти про функціонування індустріального парку у 2018-2019 роках не надходили.