Новини
5 Березня, 2024 | 10:03

ПЕРЕРОБНІ ПІДПРИЄМСТВА, ЯКІ ОТРИМАЛИ ГРАНТ ВІД ДЕРЖАВИ НА РОЗВИТОК, СПЛАТИЛИ У 2023 РОЦІ ПОНАД 1 МІЛЬЯРД ГРИВЕНЬ ПОДАТКІВ

Переробні підприємства, які є учасниками урядової програми єРобота, сплатили у 2023 році понад 1 мільярд гривень податків до бюджету. 

Загалом від старту дії програми грантів для переробних підприємств «Новий рівень» грантову підтримку від держави отримали 633 підприємства на загальну суму  3,2 млрд грн.

“Український бізнес вчиться залучати зовнішнє фінансування та державні інструменти для розвитку. Це правильний шлях. Такий підхід уже давно і успішно зарекомендував себе в Європейському Союзі. Запропоновані грантові програми та інструменти стимулюють розвиток українського бізнесу, тому закликаю всіх зацікавлених підприємців пробувати, готувати заявки та подаватися”, – зазначила заступник міністра економіки України Надія Бігун.

За статистикою, серед аплікантів на гранти для переробних підприємств  77% становлять юридичні особи, 17% – ФОПи, а 5% – фізичні особи.

Кошти гранту підприємці здебільшого використовують на придбання обладнання (78%) та введення його в експлуатацію (12%), частину грантових коштів було використано на доставку придбаного на грант устаткування – 9%.

Відповідно до стратегії економічного розвитку, українські переробні підприємства зосереджуються на створенні товарів із доданою вартістю, підтримці внутрішнього виробництва та підприємництва. Вони прагнуть до ефективної взаємодії, купуючи українське обладнання, сплачуючи податки та створюючи нові робочі місця. Одна вкладена гривня у роботу таких компаній створює близько 20 гривень у вигляді продукції, що свідчить про високу рентабельність такого підходу.

Нагадаємо, що зараз триває третя хвиля подачі заявок на отримання гранту для переробних підприємств за програмою “Новий рівень”. Заявки приймаються до 8 березня.

Подати заявку можуть як діючі підприємці, так і люди, що поки не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

За матеріалами Міністерства економіки України